Blowerproof

hoone õhutiheduse tagamiseks

BLOWERPROOF on VOC-i vaba polümeeripõhine vedelik, mis kantakse peale õhuvaba pihusti (värvipritsi) või pintsliga ja mis kuivab õhutihedaks painduvaks kihiks, millel on hea nakkuvus erinevate pindadega, näiteks betoon, tellis, puit, PVC, alumiinium jne saavutamaks energiasäästlik hoone.

Kasutusala:

Akna ja seina ühenduskohad

Vertikaalsed ja horisontaalsed liitmikud

Põranda ja seina ühenduskohad

Seina ja lae ühenduskohad

Kogu seinapind

Seina ja seina ühenduskohad

Toru sisseviigud

Rippseinad

Seina ja katuse ühenduskohad (teraskate)

Juhised kasutamiseks:

Eemalda pindadelt ehitusjäätmed, tolm jm mis võib takistada toote nakkuvust. Suuremad kui 3mm vahed ja augud täida ehitusvahu või – seguga. Tööde teostamiseks peab temperatuur olema < 5 °C.

Toode on kasutusvalmis. Ei tohi lahjendada vee või lahustitega. Enne kasutamist kergelt läbi segada.
Keskmine toote kulu 0,8 – 1 kg/ m² (oleneb aluspinnast ja selle poorsusest). Kuivamisajal vältida töödeldud pinnale vedelike või muude kemikalide sattumine. Toote sattumisel muudele pidadele puhastada koheselt veega.

Aknaümbruste õhutihedaks tegemisel tuleb aknaraamide kaitseks paigaldada 5 mm kaugusele akna profiilist ehitusteip, mis eemalda koheselt peale toote paigaldamist.

Lasta kuivada 24 – 48  tundi enne lõppviimistluse pealekandmist.

Miks on õhutihedus oluline?

Õhutihe kattekonstruktsioon on oluline nii uute ehitiste kui ka renoveeritavate objektide juures. Õhutihedus omab suurt tähtsust hoonete soojapidavuse ja hea sisekliima saavutamisel.  Samuti mõjutab see otseselt nii kütte- kui jahutuskulusid (halva õhutiheduse tõttu võivad hoone soojakaod läbi piirete olla isegi kuni 30% suuremad).

Õhutihedusega on seotud tuuletõmbus, niiskusprobleemid, ventilatsiooni toimivus, müra, tuleohutus jne. Et tagada hoone siseõhu kvaliteet, on tarvis reguleeritud ventileerimist (uste-akende  kaudu tuulutamine ei ole piisav). Hea siseruumide ventileerimine on võimalik vaid siis, kui hoone kattekonstruktsioon on õhutihe. Kui see nii ei ole, liigub õhk läbi konstruktsiooni pragude ja ühenduskohtade. Selline ventilatsioon on juhitamatu ning sõltub suuresti tuule suunast ja valitsevatest ilmaoludest.

Soe õhk püsib hoone sees ja külm õhk sellest väljaspool vaid juhul, kui hoone konstruktsioonid on läbinisti õhutihedad. Tuuletõmbe vältimine parandab elamismugavust ja hoone energiatõhusust, mis omakorda vähendab küttekulusid. Õhutihedus kaitseb ka hoonet kahjustumise eest, hoides maja heas korras ja pikendades selle kasutusiga.
Õhutiheduse seisukohalt on kriitilised eelkõige kohad, kus ühtne õhu- ja aurutõke on katkenud või liitub teiste tarinditega. Üheks selliseks on vahelae ja välisseina liitekoht. Tavalahendus, kus õhu- ja aurutõke vahelae juures katkeb või on viidud teatud ulatuses vahelaele, vähendab oluliselt hoone õhutihedust.

Muud omadused:
 • Keskmine kulu: 0,5 – 1 kg/m² (ligikaudne, sõtuvalt aluspinnast)
 • Tihedus: +/- 1,15 kg / liiter
 • Saadaval olevad toonid:  
  – sinine (kuivab mustaks õhutihedaks kihiks)
  – valge (kuivab valgeks õhutihedaks kihiks)
 • Ligikaudne kuivamisaeg: 0,5 kuni 24 tundi(sõltuvalt aluspinna temperatuurist, õhuniiskusest, pealekantud kihi paksusest ja ventilatsioonist).
 • Säilitamine: 5 – 20 °C; säilitada kuivas kohas, mis ei ole otseses päikesekiirguses;
 • Säilivus: 12 kuud alates tootmise kuupäevast avamata originaalpakendis. 
 • Blowerproof Brush tehnilise info leht
 • Blowerproof Liquid tehnilise info leht
 • Blowerproof ohutuskaart
Korduma kippuvad küsimused:

K: Mis vahe on pintsliga paigaldataval ja pihustataval tootel?

V:Pihustataval versioonil ei ole kiude ja seetõttu saab seda paigalda ühe kihina vähem poorsetele ja tasastele pindadele ning kahe kihina ebatasasematele. Erinevalt pintsliversioonist võib teise kihi kanda peale juba umbes 10 minuti pärast. Kuna pintsliga paigaldatav toode sisaldab kiude, võib liiga varajane teise kihi pealekandmine, enne kui esimene on korralikult kuivanud, põhjustada vahesid ja pragusid esimesele kihile.

K: Kas ma saan ise hakkama pihustatava toote pealekandmisega või on tarvis tellida see töö?

V: Kui ei ole varem sarnase tööga kokku puutunud, soovitame parima tulemuse saavutamiseks tellida töö profesionaalidelt. Samas on see tehnika kergesti omandatav ja värvipritse võimalik rentida (ka meilt endalt), seega kui põhimõtted õhutiheduse saavutamiseks selgeks teha ja värvipritsi käsitlemisega hakkama saate, võite selle töö ka ise ette võtta.

K: Kui palju aega võtab toote peale kandmine?

V: Värvipritsi kasutades on keskmine päevane maht u 300 m. 5 kg toodet jätkub keskmiselt 83 meetriks (75 mm laiusalt kandes).

K: Mis materjalidega võib Blowerproofi katta?

V: Praktiliselt kõigega: värvi, kips, krohv, voodrilaud jne

Soovite kutsuda meid objektile/kontorisse toodet lähemalt tutvustama, või tunnete huvi Belgian Building Research Institute ning VTT poolt koostatud testraportite vastu,  võtke meiega ühendust kirjutades e-postile info@proveton.ee või helistades telefonil 5692 7610. 

Blowerproof (http://www.blowerproofliquid.com/en/ ) on välja töötatud Belgia firma Hevadex poolt ja leiab laialdast kasutust ehitusobjektidel Belgias, Saksamaal, Prantsusmaa, Hollandis, Inglismaal jne ning on edukalt vastu võetud ka Soome turul, sest on saanud VTT poolt heakskiidu ja samuti M1 sertifikaadi.